Hürriyet Gazetesi

Doktor Suada Gasimova medikal estetikte en çok tercih edilen 7 tedaviyi açıkladı.

Ünlü medikal estetik doktoru Suada Gasimova, medikal estetiğin dış görüntüsünü hızlı bir şekilde değiştirmek isteyenler için harika çözüm olduğunu söyledi. Önümüzdeki dönemde İzmir’e bir klinik açmayı planladığını belirten Dr. Gasimova, medikal estetikte en çok tercih edilen tedavi yöntemleri hakkında da bilgi verdi.

Hürriyet Haber

  • Kolajen açısından zengin bir cildin nemli, pürüzsüz ve sıkı olduğunu kaydeden Dr. Suada Gasimova, “Zamanla ciltteki doğal kolajen miktarı azalır, bu nedenle dışarıdan sağlanması gerekir. En etkili tedavilerden biri plazmadır. Hastanın kanından plazma alınır ve ardından yüze enjekte edilir. Bu şekilde cilt doğal olarak kolajen üretmesi için uyarılırken, yenilenme süreci hızlanıp ve kan alımını güçlenir” dedi.

GENÇ BİR GÖRÜNÜM İÇİN

Göz altındaki kırışıklıklar, şişlikler ve hoş görünmeyen gölgeler için hyaluronik asit, üst göz kapağı için de plazma IQ tedavisi öneren Dr. Gasimova, “Hyaluronik asit deri altı enjeksiyonlar şeklinde verilir. Plazma IQ ise plazma mikro ışınları kullanarak cildi sıkılaştırma, kaldırma ve doldurma şeklinde etkiler” diye konuştu. Selülitle savaşta karboksiterapinin etkili bir yöntem olduğunu ifade eden Dr. Suada Gasimova, kırışık azaltma ve boyun düzeltme konusunda en iyi yöntemin cildin altına laktik asit süspansiyonu verilmesini içeren kozmetik dolgu olduğunu bildirdi.

CİLDİNİZİ CANLANDIRIN

Tam cilt yenilenmesinin de mümkün olduğunu paylaşan Dr. Gasimova, “Görünenin aksine cerrahi bir işleme karar vermek zorunda değilsiniz. Daha güvenli bir alternatif olarak iğne mezoterapisi çoğu zaman yüz, boyun çizgisi, boyun ve elin dış yüzeyine uygulanır. Yüzdeki çizgiler de cilt yaşlanmasının istenmeyen bir etkisidir. Deri altına verilen hyaluronik asitle çok hızlı bir şekilde doldurabilir” ifadelerini kullandı.

 

Diğer Basında Biz

Önce Vatan Gazetesi

18 Eylül 2021
Ünlü Medikal Estetik Doktoru Suada Gasimova PRP’nin insan vücudunda yarattığı mucizelere değinerek büyük değişimleri gözler önüne serdi.
DEVAMI

Sabah Gazetesi

16 Eylül 2021
Başarılı Doktor Suada Gasimova dolgu uygulamalarında anestezi yöntemlerinin farklarını anlattı.
DEVAMI

A Haber

16 Eylül 2021
Ünlü Medikal Estetik Doktoru Suada Gasimova PRP’nin insan vücudunda yarattığı mucizelere değinerek büyük değişimleri gözler önüne serdi.
DEVAMI

Yeni Birlik Gazetesi

8 Eylül 2021
Gasimova, göz altı bölgesinin botoks ve dolgu ile tedavisinde işlem sonrası sürecin önemine dikkat çekti.
DEVAMI

Sabah Gazetesi

26 Ağustos 2021
Doktor Suada Gasimova dudak dolgusunun ince detaylarına dikkat çekerek uyardı.
DEVAMI

Takvim Gazetesi

19 Ağustos 2021
Ünlü Doktor Suada Gasimova botoksun bilinmeyenlerini anlattı ve uyardı.
DEVAMI

BİZE ULAŞIN

+90 (546) 114 78 67